[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Finał V Konkursu Artystycznego "Piękno niejedno ma imię"

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
ksiaznica@ksiaznicapodlaska.pl
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl

Miejsce

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 a, 15-097 Białystok

Data

19 Lis 2019
Expired!

Godzina

11:00 - 13:00

Koszt

Darmowy

Finał V Konkursu Artystycznego “Piękno niejedno ma imię”

Gala finałowa V edycji naszego Konkursu odbędzie się 19 listopada 2019r. o godz. 11:00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego.

Informacje od organizatora:

Koniecznie musicie być na tym wydarzeniu!
Spotkanie to jest cudownym pretekstem do rozmowy o literaturze i sztuce, którą tworzyć może tak naprawdę każdy. Na samą galę zapraszamy oczywiście nie tylko uczestników, ale i zainteresowanych ciekawym i świeżym spojrzeniem młodych ludzi na polskich literatów. Podawanie wyników staje się cudowną rozmową z nastoletnimi twórcami o ich emocjach. A w tle klasyka literatury! Gratka dla każdego fana urzekającego zapachu (i nie tylko!) książek.

W poprzednich edycjach bohaterami naszego Konkursu byli: ks. Jan Twardowski, Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus i Zbigniew Herbert. W tym roku na warsztat wybraliśmy Stefana Żeromskiego, oj będzie się działo!
Z A P R A S Z A M Y

Zostawiam link z potrzebnymi dokumenatmi: tutaj.

A poniżej udostępniamy dokładny opis Konkursu wraz z wytycznymi:

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Białymstoku serdecznie zapraszają uczniów Państwa szkół podstawowych (klasy IV-VIII) i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału
w Konkursie Artystycznym, w V edycji poświęconej twórczości i postaci Stefana Żeromskiego.

CELE:
– przybliżenie sylwetki twórczej wybitnego polskiego pisarza – Stefana Żeromskiego;
– rozwijanie pasji uczniów i ich talentów artystycznych.

FORMA:
Konkurs odbędzie się w 3 kategoriach. Każdy autor może wziąć udział w jednej, dwóch lub
we wszystkich kategoriach:
1. KRÓTKA FORMA PROZATORSKA – uczestnik może wykorzystać dowolny gatunek prozatorski, w którym chciałby przedstawić swoją pracę. Może np. w luźnej formie eseistycznej rozwinąć jedną z myśli pisarza, w formie opowiadania rozwinąć konkretny utwór twórcy, itp.
2. KRÓTKA FORMA POETYCKA – uczestnik może zaproponować własny wiersz, do którego stworzenia zainspirowała go twórczość lub postać Zbigniewa Herberta.
3. KRÓTKA FORMA MULTIMEDIALNA – uczestnik w tej kategorii może zaprezentować swoje zdolności fotograficzne i te związane z grafiką komputerową.
Prace tego typu prosimy opatrzyć tytułem i krótkim opisem adekwatnym do tematyki konkursu. Inną formą w tej kategorii może być również zaprezentowanie swoich inspiracji w formie materiału filmowego lub dźwiękowego również w nawiązaniu do twórczości i postaci Stefana Żeromskiego.

UDZIAŁ:

Prace we wszystkich kategoriach z kartami zgłoszeniowymi prosimy nadsyłać do 07.11.2019r. na adres:
Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
ul. Mieszka I 18, 15-054 Białystok
z dopiskiem:
KONKURS ARTYSTYCZNY „Piękno niejedno ma imię”
V edycja – Stefan Żeromski, kat. …
– prace konkursowe 1. i 2. kategorii należy również przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: konkurspieknoniejednomaimie@gmail.com.

Do pisma dołączamy również regulamin konkursu, kartę zgłoszeniową, zgodę na wykorzystanie wizerunku oraz plakat, który prosimy rozwiesić w Państwa szkołach.

Wszelkie zapytania i wątpliwości prosimy kierować do koordynatora konkursu – nauczyciela języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku – Anety Filipowicz:
– ades e-mail: konkurspieknoniejednomaimie@gmail.com,
– nr kontaktowy: 660 197 212.

Przeczytaj więcej
motocafe
V Podlaskie Moto Cafe