[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Socjofilm Nasza mała Polska

Organizator

Kino FORUM
Telefon
85 746 13 20
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/repertuar/
Bilety

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

Bilety

Data

19 Lut 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

18:15 - 20:15

Koszt

12 zł

Socjofilm: Nasza mała Polska

Zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu Socjofilm realizowany we współpracy z Instytutem Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Informacje od organizatora:

W ramach cyklu prezentujemy filmy, które w nowatorski i niebanalny sposób pokazują kondycję współczesnych społeczeństw oraz wskazują kierunki, w których podążamy. Po seansach zapraszamy widzów do udziału w dyskusjach lub spotkaniach z twórcami, bo chcemy, żeby koniec filmu za każdym razem był początkiem czegoś większego!

Socjofilm: Nasza mała Polska

19 lutego 2020, godz. 18.15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł – wkrótce w kasie kina i na stronie internetowej.

Prelekcja + moderacja dyskusji: Maciej Białous
Gościem pokazu będzie reżyser filmu Matej Bobrik

Nasza mała Polska
Polska 2019, 70′
reż. Matej Bobrik

Nakręcona przez Słowaka przezabawna komedia o Japończykach studiujących polonistykę na uniwersytecie w Tokio.

Dla Minami, Natsuki i Natchan Polska jawi się jako miejsce, gdzie wszystko się może zdarzyć. Gdzie nie ma kolejek w pociągach podmiejskich, gdzie narodową potrawą jest kebab, a każdy po studiach dostaje wymarzoną pracę. Tam też mieszka bogaty jak szejk przyszły narzeczony. Polska jest dla japońskich studentów równie ezoteryczna jak dla nas Japonia. Nasze kraje dzieli w końcu odległość prawie 9000 km.

Matej Bobrik
Słowacki reżyser, urodzony w Pradze, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Jego poprzednie filmy „Tam gdzie słońce się nie spieszy” i „Odwiedziny” miały premiery na Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie. Reżyser został także uhonorowany nagrodą „Silver Eye” na festiwalu w Jihlavie. Film „Nasza mała Polska” to jego pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny. Produkcją filmu zajęło się Koi Studio, które działa na rynku od 2012 roku i ma na koncie udział w sekcji konkursowej Berlinale 2017.

Przeczytaj więcej
dzień dziecka
Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku