[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Dzień Ziemi

Organizator

Kino FORUM
Telefon
85 746 13 20
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/repertuar/

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

22 Kwi 2019
Expired!

Godzina

18:00 - 20:05

Dzień Ziemi: Kobieta idzie na wojnę

Z okazji Dnia Ziemi / Earth Day wspólnie z M2 Films zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ” – ekologicznej baśni, która kwestionuje, często z humorem, sens i znaczenie indywidualnych działań wobec inercji władz w kwestii walki z globalnym ociepleniem.

DZIEŃ ZIEMI: KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ
22 kwietnia 2018, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilet: 13 zł – wkrótce w kasie kina Forum + https://bilety.bok.bialystok.pl/

KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ
reż. Benedikt Erlingsson
występują: Halldóra Geirharðsdóttir, Jóhann Sigurðarson, Juan Camillo Roman Estrada
Islandia, 2018, 100′, 12+

Przebojowa komedia, która zelektryzowała publiczność festiwalu filmowego w Cannes. Zdobywca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i 10 islandzkich Oscarów!
Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i charyzmatyczna Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „kobieta z gór”, samotnie wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

Pras o filmie
Drugi po O koniach i ludziach film pełnometrażowy Benedikta Erlingssona kontynuuje problematykę pierwszego obrazu, pokazując fundamentalną więź człowieka z naturą w zglobalizowanym i zindustrializowanym świecie. Erlingsson „snuje współczesną opowieść o żeńskim Dawidzie, który zamierza się na Goliata – rząd i przemysł Islandii” Hollywood Reporter „Inteligentny i przyjemny film, który pokazuje, jak z humorem i napawającym satysfakcją poczuciem sprawiedliwości poradzić sobie z palącymi problemami naszych czasów…”
Variety

Drugi po O koniach i ludziach film pełnometrażowy Benedikta Erlingssona kontynuuje problematykę pierwszego obrazu, pokazując fundamentalną więź człowieka z naturą w zglobalizowanym i zindustrializowanym świecie. Erlingsson „snuje współczesną opowieść o żeńskim Dawidzie, który zamierza się na Goliata – rząd i przemysł Islandii”
Hollywood Reporter

Przeczytaj więcej
Marsz długodystansowy 4PoryPuszczy - Jesień.
Marsz długodystansowy 4PoryPuszczy – Jesień.