[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Dos Gringos: Papua Zachodnia – Ostatnie pokolenia

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/
Bilety

Miejsce

Kawiarnia Muzyczna FAMA
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

Bilety

Data

21 Sty 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

18:00 - 20:00

Koszt

12.00PLN

Dos Gringos: Papua Zachodnia – Ostatnie pokolenia

Dos Gringos, czyli Alicja Kubiak i Jan Kurzela są podróżnikami, którzy przemierzają świat off-road, kładąc nacisk na poznawanie ginących kultur oraz natury.

Napisali kilka książek podróżniczych i wiele artykułów o tej tematyce. Współpracują między innymi z magazynem “Poznaj Świat” oraz Wirtualną Polską.

Informacje od organizatora:

21 stycznia 2020, godz. 18:00
klub Fama, ul. Legionowa 5

bilety: 12 zł, dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa (ul. Warszawska 19) i na stronie internetowej.

Papuę Zachodnią odwiedzili w 2017 r, i tam spędzili dużo czasu z takimi plemionami jak Dani, Korowajowie czy Asmaci. Dwa ostatnie plemiona to byli ludożercy i łowcy głów. Żyjąc pośród nich przez jakiś czas, mogli poznać ich kulturę i zwyczaje, o których opowiadali sami członkowie plemion. Kiedy nastąpił ostatni akt kanibalizmu na tych ziemiach, jak wygląda podział mięsa człowieka u kanibali, jaka w ogóle jest geneza kanibalizmu, czy rzeczywiście Asmaci zabili i zjedli Michaela Rockefellera? Na te i wiele innych, równie niezwykłych pytań będziemy mogli poznać odpowiedź podczas prelekcji.

Cała wyprawa była poświęcona Indonezji, gdzie spędzili ponad cztery miesiące, skupiając się na rdzennych plemionach nie tylko Papui. Spotkanie z Tana Toraja na Sulawesi czy Mentawai na Siberucie i pobliskich wyspach również dostarczyły im ogromnych wrażeń, które opisali w książce ‘Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś’, która zdobyła nominację do nagrody Książki Podróżniczej Roku 2018.

Przeczytaj więcej
Nightskating Białystok X Toyota Auto Park Białystok vol. 2
Nightskating Białystok X Toyota Auto Park Białystok vol. 2