Między morzem a oceanem

Organizator

DKF "GAG"
Strona WWW
http://www.bok.bialystok.pl

Miejsce

Białostocki Ośrodek Kultury
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

12 Wrz 2019

Godzina

18:00 - 20:30

Koszt

12 zł

DKF “Gag”: Między morzem a oceanem

Informacje od organizatora:

Po wakacyjnej przerwie, DKF „GAG” zaprasza na pokaz nagrodzonego na MFF San Sebastian hiszpańskiego dramatu w reżyserii Isakiego Lacuesty!

MIĘDZY MORZEM A OCEANEM

12 września 2019, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł
– wkrótce do kupienia w kasie kina i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prelekcja i dyskusja: dr Maciej Białous

Między morzem a oceanem / Entre dos aguas
Hiszpania 2019, 136′
reż. Isaki Lacuesta
obsada: Israel Gómez Romero, Francisco José Gómez Romero

Zwycięzca MFF San Sebastian, „Między morzem a oceanem”, to przepiękny i niezwykle czuły hiszpański dramat, który opowiada historię dwóch braci, którzy poszli bardzo różnymi ścieżkami w życiu i po latach spotykają się na wyspie San Fernando.

Israel, młodszy z rodzeństwa, właśnie wychodzi z więzienia. Chce zacząć wszystko od nowa, ale w nękanej bezrobociem Andaluzji trudno o pracę. Żyje w poczuciu, że oprócz prochów, odsiadki i śmierci rodzinne miasto nic mu nie oferuje.
Od zejścia na przestępczą ścieżkę próbuje chłopaka odwieść starszy brat Cheíto, marynarz, którego życie też nie jest beztroskie.

Film Lacuesty jest intymny, skupiony na postaciach, ich gestach i ciałach, a jednocześnie żywiołowy jak flamenco i epicki w ukazaniu kilkunastu lat z życia rodzeństwa. Kreśląc pejzaż społeczny biednego Południa, reżyser unika protekcjonalnego tonu, ujmuje zaś czułością i szacunkiem, z jakimi podchodzi do bohaterów. Z niepozornych momentów udaje się Lacueście nakreślić melancholijny portret trudnej braterskiej miłości, który staje się także obrazem męskości w kryzysie nienadążającej za współczesnością.

Tagi:
Przeczytaj więcej
Bojary – dzielnica w sercu Białegostoku.
VIII edycja Tygodnia Dziecka: Bojary – dzielnica w sercu Białegostoku.