[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
DKF GAG: Angelo w Kino FORUM.

Organizator

DKF "GAG"
Strona WWW
http://www.bok.bialystok.pl

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

19 Lis 2019
Wydarzenie się odbyło

Godzina

18:00 - 20:25

Koszt

12 zł

DKF GAG: Angelo w Kino FORUM.

DKF “GAG” i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają na przedpremierowy pokaz zapierającego dech w piersiach od pierwszej sceny, wspaniale zainscenizowanego. Pokazywanego na festiwalach w San Sebastián i Toronto austriackiego filmu o wykluczonej jednostce pozbawionej prawa do samostanowienia!

Informacje od organizatora:

ANGELO

19 listopada 2019, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet:
12 zł normalny, 10 zł dla posiadaczy karty członkowskiej DKF – wkrótce do kupienia w kasie kina i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prelekcja i dyskusja: dr Maciek Białous

ANGELO
Austria, Luxemburg, 2018, 111’
reż. Markus Schleinzer

Zapierający dech w piersiach od pierwszej sceny. Ffilm Schleinzera opowiada historię Angela Solimana, czarnoskórego niewolnika, który jako chłopiec trafił na salony XVIII-wiecznego Wiednia. Dla kolejnych wysoko postawionych opiekunów i pracodawców, życie Angela jest polem społecznych i edukacyjnych eksperymentów. Jego ciało jest – przedmiotem skrupulatnych “naukowych” badań. Olśniewający wizualnie, brawurowo zagrany, intelektualnie wyrafinowany film Schleiznera jest błyskotliwą analizą mechanizmów kolonizacji, za sprawą której Angelo nie jest traktowany jak człowiek, lecz jak czekający na podbój obcy ląd bez tożsamości.

Tagi: ,
Przeczytaj więcej
Festiwal Pierogów Świata w Białymstoku
[ODWOŁANE] Festiwal Pierogów Świata w Białymstoku