[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Blues Fama: Sosnowski feat. Kielak.

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/

Miejsce

Kawiarnia Muzyczna FAMA
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

04 Lis 2019
Expired!

Godzina

20:00 - 21:30

Koszt

20-30 zł

Blues Fama: Sosnowski feat. Kielak.

Bywa tak, że w pewnym momencie nudzi się solowe granie i wtedy powstają duety. Tak się też stało i teraz: one man band i one man harper – czyli Sosnowski feat. Kielak na scenie Famy!

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w ramach cyklu Blues Fama:

Sosnowski feat. Kielak

4 listopada 2019, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety:
20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie Kino FORUM. Kasie Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

zapraszamy na test przed koncertem: 35 Pytań na 35. Jesień z Bluesem.

Sosnowski, fenomenalny one man band, songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory, jak “Where Do We Go”, “Głową w dół” czy “Gniew”, nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie wielu znanych dziennikarzy muzycznych. Nagrodzony m.in. Offensywną “Szczotą” radiowej Trójki za pozamiatanie muzycznej sceny w 2018 roku. W tym sezonie obecny m.in. na takich wydarzeniach jak Męskie Granie, Enea Spring Break, ZEW się budzi Festiwal, Suwałki Blues Festival czy Blues Maraton. Zwycięzca tegorocznej edycji Polish Blues Challenge i reprezentant Polski na finale European Blues Challenge 2020 w Holandii.

Jego debiutancka płyta została zarejestrowana w całości na sprzęcie, który mieści się w jednej torbie podróżnej – stąd jej nazwa: “The Hand Luggage Studio”.

To mieszanina wpadającego w ucho energetycznego blues rocka, bluesa, bluegrassu i roots rocka z elementami country. Jego koncerty to rodzaj live actu, w którym opowiada o swoich piosenkach. Śpiewając i grając nie tylko na gitarze lub banjo, ale akompaniując sobie też jedną nogą na bębnie basowym (stopie), a drugą na tamburynie.

Michał Kielak – jeden z najczęściej nagradzanych i najbardziej rozchwytywany harmonijkarzy w Polsce. 7-krotnie nagradzany jako „Harmonijkarz Roku” w ankiecie Blues-Top. W 2009 roku zdobył nagrodę̨ Fryderyk za bluesową płytę̨ roku. Rocznie gra ponad 100 koncertów z wieloma zespołami. Przez 20 lat kariery nagrał jako muzyk sesyjny ponad 60 płyt z różnymi artystami. Występował na większości festiwali bluesowych w Polsce. Ma za sobą także koncerty i festiwale w Niemczech, Francji, Irlandii, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Węgrzech, Białorusi, USA i na Cyprze.

Przeczytaj więcej
Otwarcie sezonu na Dinozaury 2020 w Jurajskim Parku Dinozaurów!
Otwarcie sezonu na Dinozaury 2020 w Jurajskim Parku Dinozaurów!