Białystok naszą stolicą

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/

Miejsce

Rynek Kościuszki
Rynek Kościuszki 10, 15-426 Białystok

Data

02 Sie 2019

Godzina

20:00 - 21:30

Koszt

bezpłatne

Białystok naszą stolicą – Kayah: Transoriental Orchestra

Informacje od organizatora:

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski i Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają na koncert “Białystok naszą stolicą” w 100. rocznicę ustanowienia województwa białostockiego

KAYAH: Transoriental Orchestra

2 sierpnia 2019, godz. 20:00
Rynek Kościuszki
wstęp wolny

Kayah to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej! Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Autorka wielu przebojów, takich jak choćby: “Za późno”, “Supermenka”, “Na językach”, “Testosteron”, “Prawy do lewego”, “Śpij kochanie śpij”, czy świąteczny „Ding Dong”.

Obecna na scenie muzycznej od ponad 25 lat. Swój pierwszy autorski album – “Kamień” wydała w 1995 roku. Płyta została świetnie przyjęty przez krytyków i całą branżę muzyczną, a sama artystka od razu zyskała rzeszę wiernych fanów. Od tego czasu, Kayah wydała 10 albumów prezentujących jej fascynacje muzyką folkową (“Kayah i Bregović”, “Transoriental Orchestra”), klubową (“Zebra”, “JakaJaKayah”, “Stereo typ”), soulową i jazzową (“Kamień”, “Skała”), a nawet klasyczną (“Kayah & Royal Quartet”). W jej dorobku znalazła się również płyta z cyklu “MTV Unplugged”, do której nagrania Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Płytą podsumowującą pierwszy etap działalności artystycznej Kayah był dwupłytowy album “The Best and The Rest” wydany w 2005 roku. Tym albumem artystka pożegnała się z wytwórnią Sony BMG i rozpoczęła wydawanie płyt we własnej wytwórni płytowej Kayax, założonej wspólnie z wieloletnim menedżerem i przyjacielem – Tomikiem Grewińskim. W swojej wytwórni Kayah promuje utalentowanych artystów, którzy zachwycili ją swoją muzykalnością, charyzmą, olbrzymim talentem i osobowością. Firma ma na koncie już ponad 90 publikacji muzycznych i książkowych.

Wydany w 2013 album „Transoriental Orchestra” to synergia żydowskich, słowiańskich, bałkańskich oraz perskich brzmień, w połączeniu z nieprzewidywalną mieszanką oryginalnych improwizacji etno-jazzowych, elektroniki oraz muzyki filmowej. Do współpracy przy pomyśle Kayah zaprosiła Atanasa Valkova, kompozytora i producenta muzycznego. Premiera projektu odbyła się w 2012 roku na festiwalu Warszawa Singera. Koncert spotkał się z bardzo entuzjastycznym odbiorem, co zaowocowało nagraniem płyty z tym materiałem. Na płycie Kayah śpiewa po polsku, hebrajsku, arabsku, w jidysz i ladino.

Tagi: ,
Przeczytaj więcej
Podlaskie Śniadanie Filmowe II
Podlaskie Śniadanie Filmowe II