[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Before Żubroffki: Sundance Shorts 2019.

Organizator

Zubroffka Short Film Festival
Telefon
85 742 23 70
Strona WWW
http://www.zubroffka.pl
bilety

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

bilety

Data

09 Lis 2019
Wydarzenie się odbyło

Godzina

18:30 - 20:15

Koszt

10 zł

Before Żubroffki: Sundance Shorts 2019.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w terminie 4–8 grudnia 2019, a już na kilka tygodni przed Festiwalem zapraszamy na wyjątkową krótkometrażową ucztę!

Informacje od organizatora:

Będzie to pokaz najlepszych krótkich metraży z kultowego festiwalu SUNDANCE!
Przed pokazem ogłosimy najważniejsze punkty tegorocznego programu. 🙂

BEFORE ŻUBROFFKI: SUNDANCE SHORTS 2019

9 listopada 2019, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet 10 zł
– wkrótce w kasie kina i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców!

Pokaz “Sundance Shorts Tour 2019” to sześć tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu.

Na ekranie zobaczymy różnorodne formy filmowe – w selekcji pojawią się filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje, w tym sensacja tegorocznego Sundance: hipnotyzująca polska animacja “Acid Rain”, która podbiła serca widzów i krytyków na całym świecie.
Filmy krótkometrażowe — ograniczone jedynie przez ich czas trwania — są przepełnione artystyczną ekspresją sprawiającą, że krótka forma wykracza poza ramy tradycyjnej narracji. Od dokumentu, animacji, przez fabułę do eksperymentu — te filmy są stworzone do podejmowania ryzyka.
Od wielu lat Festiwal Sundance traktuje filmy krótkometrażowe z należytą uwagą i prezentuje zarówno uznane nazwiska, jak i obiecujących debiutantów. Dzięki kopalni talentów Sundance świat po raz pierwszy dostrzegł postaci takie jak: Damien Chazelle, Wes Anderson, Jill Soloway, Spike Jonze, Paul Thomas Anderson, Dee Rees, Taika Waititi, Jay i Mark Duplass, Todd Haynes, Lynne Ramsay, Andrea Arnold i wielu innych.

SOMETIMES I THINK ABOUT DYING
Stany Zjednoczone, 12′
Reżyseria: Stefanie Abel Horowitz, Scenariusz: Stefanie Abel
Horowitz,Katy Wright-Mead, Kevin Armento.
Młoda, samotna kobieta myśli o śmierci, ale z marazmu wyciąga ją zaproszenie na randkę od kolegi z biura.

BROTHERHOOD
Kanada, Kanada, Tunezja, Katar, Szwecja, 25′
Scenariusz i reżyseria: Meryam Joobeur.
Syn pasterza wraca po długiej podróży do rodzinnego domu w Tunezji razem ze swoją żoną. Jego relacja z ojcem zostaje poddana próbie.

THE MINORS
Stany Zjednoczone, 10′
Scenariusz i reżyseria: Robert Machoian.
Urywki z życia dziadka i jego wnuków. Zestawienie przeszłości i przyszłości.

ACID RAIN
Polska, 26′
Scenariusz i reżyseria: Tomek Popakul.
Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Tak poznaje Chudego – trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i całymi dniami załatwia swoje niekoniecznie legalne sprawunki. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

FAST HORSE
Kanada, 13′
Scenariusz i reżyseria: Alexandra Lazarowich
Tradycja wyścigów konnych powraca w niezwykle niebezpiecznej formie. Indianin Allison “Czerwony Kruk” mierzy się z wieloma trudnościami, by stanąć oko w oko z najlepszymi jeźdźcami.

MUTEUM
Estonia, Hong Kong, 4′
Scenariusz i reżyseria: Äggie Pak Yee Lee.
Niepoważna lekcja w bardzo poważnej instytucji – muzeum sztuki.

Bio twórców:

Stefanie Abel Horowitz (Sometimes, I Think About Dying)
Zanim zaczęła reżyserować filmy i reklamy przez dekadę była reżyserką teatralną. Jest członkinią Lincoln Center Directors Lab i współzałożycielką nowojorskiej grupy teatralnej Tiny Little Band . Sometimes, I Think About Dying to jej drugi film krótkometrażowy.

Alexandra Lazarowich (Fast Horse)
Pochodzi z plemienia Cree. Jej prace prezentowano w wielu uznanych galeriach sztuki, m.in: Museum of Modern Art (MoMA), Winnipeg Art Gallery i Smithsonian Institution w Waszyngtonie. Jej filmy pokazywane są na festiwalach na całym świecie. Alexandra stara się swoją twórczością opowiadać historie jej rdzennej ludności.

Äggie Pak Yee Lee (Muteum)
Urodziła się w Hong Kongu, a studia skończyła w Estonii. Jej głównym medium jest animacja, do której podchodzi z dystansem i poczuciem humoru.

Robert Machoian (The Minors)
Urodzony w małym miasteczku King City w Kalifornii i wychowany w kulturze punkowej DIY, Robert Machoian od ponad dekady tworzy filmy i fotografuje niemalże całe swoje życie. Skupia się na ludziach, otaczającej go codzienności, niepowtarzalnych historiach.

Meryam Joobeur (Brotherhood)
Tunezyjsko-amerykańska scenarzystka i reżyserka, absolwentka Szkoły Filmowej Mel Hoppenheim w Montrealu. Obecnie skupia się na pracy przy trzech filmach fabularnych – w tym pełnometrażową wersją Brotherhood . W 2016 roku uczestniczyła w programach wspomagających młode talenty organizowanych przez Festiwal Berlinale oraz MFF w Toronto, a także w warsztatach scenariopisarskich – Rawi Screenwriters Lab.

Tomek Popakul (Acid Rain)
Urodził się w 1986 roku. Jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi na kierunku animacja i efekty specjalne. Równolegle przez rok studiował też scenariopisarstwo. Zrealizował kilka filmów m.in. dyplomowy Ziegenort , pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach. Wziął udział w programie rezydencji Animation Artist in Residence Tokyo organizowanym przez Japan Image Council (JAPIC), podczas którego zrealizował film Black.

Przeczytaj więcej
jagiellonia
Jagiellonia Białystok vs. Górnik Zabrze