[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
GOLACHOWSKI AFISZ (7)

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
ksiaznica@ksiaznicapodlaska.pl
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl
Fanpage Książnicy Podlaskiej

Miejsce

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 a, 15-097 Białystok

Data

13 Lis 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

16:00 - 17:00

Koszt

Darmowy

„Antarktyka, czyli z wizytą w Raju” – spotkanie on-line z Mikołajem Golachowskim

Antarktyka, czyli z wizytą w Raju.

Informacje od organizatora:

13 listopada 2020 r. o godz. 16.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na swój fanpage na Facebooku, gdzie odbędzie się spotkanie on-line z Mikołajem Golachowskim, skierowane do młodzieży i dorosłych.

W dzikich, nietkniętych przez człowieka miejscach, gdzie Przyroda rządzi niepodzielnie, trudno oprzeć się wrażeniu, że tak właśnie wygląda Raj. Największym z takich rejonów jest Antarktyka. Wobec majestatu jej lodowych gór, ufności jej dzikich mieszkańców i czystości jej dziewiczych śniegów, nie możemy nie czuć się jak wyjątkowo uprzywilejowani goście. Zapraszam na wizytę w prawdziwym Raju na Ziemi.

Mikołaj Golachowski

Mikołaj Golachowski jest biologiem i podróżnikiem, doktorem nauk przyrodniczych. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32. Polskiej Wyprawy Antarktycznej), a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od jedenastu lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł na Biegun Północny. Gdy chwilowo przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie.

Transmisja ze spotkania będzie dostępna na fanpage’u Książnicy Podlaskiej 3 dni po jej zakończeniu. 

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu czytelniczego „Z książką w podróż do świata nauki”, dofinansowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki 2020”.

Współorganizatorzy w realizacji zadania „Z książką w podróż do świata nauki”: Podlaski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Przeczytaj więcej
Freekwencja Festiwal – za darmo w mieście z najwyższą frekwencją