[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Anna Maria Jopek dwa koncerty

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/
Bilety

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

Bilety

Data

15 Lis 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

17:00 - 21:00

Koszt

65 zł - 85 zł

Anna Maria Jopek / dwa koncerty

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na dwa koncerty ANNY MARII JOPEK.

Informacje od organizatora:

15 listopada 2020, godz. 17:00
15 listopada 2020, godz. 19:30
Sala Forum, ul. Legionowa 5

bilety: 65 zł/przedsprzedaż, 85 zł/w dniu koncertu – w kasie kina Forum, kasie Centrum im. L. Zamenhofa i na stronie internetowej.

Uwaga! Bilety kupione na wcześniej planowany koncert (20 czerwca) zachowują ważność na koncert o godz. 19.30. Prosimy o kontakt z kasa kina Forum (tel. 85 746 13 20, kasa.forum@bok.bialystok.pl) w celu potwierdzenia numerów miejsc, ponieważ obecnie, w dobie pandemii mogą się one różnić od pierwotnie przydzielonych rezerwacji.

Anna Maria Jopek – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Mając zaledwie 12 lat zadebiutowała jako pianistka w cyklu koncertów dla dzieci w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Debiut wokalny Anny Marii Jopek miał miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk “Słowiański Bazar” w Witebsku na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę osobiście przyznaną jej przez Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów.

W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba.

W 2017 roku w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, wśród których są: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Hollywood Bowl w Los Angeles, Royal Festival Hall w Londynie, Hamer Hall w Melbourne, Blue Note Tokyo oraz opery: w Tokio i Tel Awiwie. Nagrywała w londyńskich studiach: Real World Studios Petera Gabriela i legendarnym Abbey Road oraz The Power Station na Manhattanie. Zdobyła liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie.

Od kilku ostatnich lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w Teatrze Starym w Lublinie w spektaklu „Czas Kobiety” w reżyserii prof. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę z Robertem Kubiszynem. W 2014 podjęła współpracę z międzynarodową grupą Teatr Pieśń Kozła, wstępując na Fringe Festival w przedstawieniu “Return to the Voice”. Wspomniany spektakl dostrzegł twórca serialu „Wikingowie” Michael Hirst. Jopek występuje w jednym z odcinków serialu.

Ostatnia płyta, „Ulotne”, nagrana wspólnie z Branfordem Marsalistem uzyskała status platynowej.

Zespół przyjaciół i pasjonatów.
Wszyscy w drużynie Jopek są frontmanami własnych projektów.
Annie Marii Jopek na scenie towarzyszyć będą: Paweł Dobrowolski (perkusja), Robert Kubiszyn (bas), Piotr Nazaruk (flety, głos, cytra) oraz Paweł Tomaszewski (fortepian).
„Wolność i nieograniczoność wyobraźni jest tym, co kocham najbardziej u tych, z którymi staję na scenie” – wyznaje Jopek. I szybko dodaje: „Tylko spełnieni twórcy potrafią być prawdziwymi dawcami. W muzyce działamy na otwartym sercu”. Usłyszymy utwory z ostatniej płyty „Ulotne”, inspirowanej dzieciństwem Jopek spędzonym za kulisami legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, w którym tańczyli i śpiewali jej rodzice. „Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem”.

Przeczytaj więcej
Wielokulturowy tygiel
Wielokulturowy tygiel