[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
dzień kobiet

Miejsce

Klanza Białystok
ul. Witosa 15B lok 12, Białystok

Data

08 Mar 2019
Expired!

Godzina

17:30 - 19:30

Aktywna Kawiarenka Flamenco z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Pracownia Działań Kulturalnych Stowarzyszenia KLANZA
serdecznie zaprasza na Aktywną Kawiarenkę.
Tym razem spotkamy się z Dagmarą Bagińską, która przybliży nam
taniec FLAMENCO.

Podczas spotkania odbędzie się pokaz tego niezwykłego tańca
oraz warsztaty, na których będą mogli Państwo poznać podstawowe kroki flamenco oraz dowiedzieć się o jego stylach, charakterystycznych elementach i pochodzeniu.

Istotnym elementem tańca flamenco jest dobranie odpowiedniego stroju. Kobiety ubrane są w długie, kolorowe spódnice lub suknie z falbanami. Dodatkowymi elementami są kwiaty, chusty i wachlarze. Mężczyźni natomiast zakładają koszulę i spodnie, jak również kamizelkę i apaszkę. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni tańczą w butach na niskim, szerokim obcasie, dzięki czemu mogą wystukiwać rytm muzyki.

Zachęcamy zarówno Panie i Panów do zabrania na warsztaty wybranego atrybutu lub stroju w stylu flamenco.
Mile widziane: długie szerokie spódnice, koszule, apaszki, wygodne buty na małym, szerokim obcasie.

Dagmara Bagińska
Tancerka, choreograf i doświadczona nauczycielka tańca flamenco, od 2003 roku związana zawodowo ze Studiem Flamenco w Warszawie, gdzie niemal nieustannie szkoli szeregi pasjonatów flamenco.

W latach 2005-2007 przebywała w Sevilli – kolebce flamenco – gdzie pobierała nauki u hiszpańskich maestros takich jak Manuel Betanzos, Angel Atienza, Alicia Marquez, Pilar Ortega, Rafael Campallo czy El Torombo.
Uczestniczyła w spektaklu “Mi camino flamenco” wystawianym w 2005 roku w warszawskim Teatrze Komedia, występowała także jako solistka w pierwszym składzie Corazón Flamenco.

Poświęca się głównie nauczaniu, które jest dla niej źródłem nieustającej satysfakcji.
Potrafi zarazić pasją taneczną od pierwszych zajęć a także zachęcić do ciągłego rozwoju i przekraczania własnych granic w ruchu, ekspresji i technice tańca flamenco. Ma prawdziwą zdolność do obrazowego przekazywania swoich wizji i wie jak wydobyć z uczniów to, co najlepsze. Już teraz może pochwalić się świetnymi uczennicami, które swoją karierę zawodową także związały z flamenco.

Obecnie mieszka w Białymstoku, gdzie rozwija nowe miejsce na polskiej mapie flamenco (https://www.facebook.com/Flamenco-w-Białymstoku-136203280180963/), a w Studio Flamenco zajęcia prowadzi w trybie warsztatowym (szukaj w aktualnościach).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY – WSTĘP WOLNY

Przeczytaj więcej
Sarmacja - koncert
Sarmacja – koncert