[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Dni Sztuki współczesnej 2

Organizator

Dni Sztuki Współczesnej

Miejsce

Dni Sztuki Współczesnej
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

20 Maj 2019
Expired!

Godzina

18:30 - 22:30

34. Dni Sztuki Współczesnej

Prezentujemy najnowszą, 34. edycję Dni Sztuki Współczesnej – edycję, której zbiorem wspólnym będą idiomy: niepokój, ferment, niezgoda i opór.

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na

34. Dni Sztuki Współczesnej
20-26 maja 2019

Mając na uwadze trendy rozwijające się w ostatnich latach na świecie, w tym także w Polsce: rozpad wartości i upadek tzw. ludzkiej przyzwoitości, dominację człowieka nad przyrodą, ignorancję i brak szacunku dla zwierząt, ograniczanie wolności i swobód, przy jednoczesnym narastaniu niepokojów i tryumfie populizmu – prezentujemy najnowszą, 34. edycję Dni Sztuki Współczesnej. Edycję, której wspólnymi mianownikami są niepokój, ferment, niezgoda i opór. Podczas tygodnia wypełnionego teatrem, muzyką, sztuką wizualną, performansem, kinem, literaturą i wymianą myśli, zaprezentujemy wydarzenia i artystów, którzy w swojej twórczości komentują to, o czym wielu woli milczeć, konfrontują się z tym, od czego wielu ucieka. Tych, którzy unikają prostych odpowiedzi, podejmują debatę, obnażają głupotę, wytrącają z równowagi, widzą więcej. Tych, którzy odnoszą się do niepokojów, filtrując je przez własną wrażliwość – niezależnie od tego, czy myślimy o fermencie wartości, wrzeniu w skali makro, czy też niepokoju intymnym.

„Jak, do diabła możemy żyć, wiedząc, że dzieją się takie rzeczy?” – zapytają twórcy w czasie tegorocznych DSW.

Szczegółowy harmonogram Festiwalu – wkrótce.

Dni Sztuki Współczesnej
Organizowany od 1985 roku festiwal to jedna z czołowych imprez Białostockiego Ośrodka Kultury oraz najstarsze i największe tego typu wydarzenie w regionie. Bazuje na teatrze, ale wzbogacają go także inne, liczne gatunki: sztuki wizualne, muzyka, film i spotkania z artystami. Festiwal skierowany jest do osób ceniących odważne i nowatorskie projekty artystyczne, gotowych na spotkania z twórcami o wyraźnej wizji, dyskutującymi z otaczającą rzeczywistością przy wykorzystaniu formy, słowa, dźwięków i nieskończonej wyobraźni. Przez ponad trzy dekady lat festiwal gościł mnóstwo artystów z Polski i całego świata.

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku
Festiwal realizowany ze środków Miasta Białegostoku

Przeczytaj więcej
Jeśień z blusem (1)
Blues Fama: Po 50-ce i 48 Godzin