[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
blank kal

Organizator

Kino FORUM
Telefon
85 746 13 20
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/repertuar/

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

17 Paź 2019
Wydarzenie się odbyło

Godzina

18:15 - 20:15

Koszt

14 zł - 16 zł

10. Klub Wysokich Obcasów: Portret kobiety w ogniu.

Gutek Film, Kino FORUM oraz magazyn wysokieobcasy, w ramach Klubu Wysokich Obcasów, zapraszają na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu.

Informacje od organizatora:

PORTRET KOBIETY W OGNIU
17 października 2019, godz. 18:15
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet 16 zł – w kasie kina i na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury

ZNIŻKA:
Osoby, które przyjdą na pokaz z numerem magazynu Wysokie Obcasy wydanie z (wkrótce podamy numer) będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie 14 zł.

Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozlosowane DVD z repertuaru Gutek Film.

Opis filmu:

Podsycany przez tajemnicę, płomień zakazanej miłości wybucha ze zdwojoną siłą – przekonuje najpiękniejsza love story roku, „Portret kobiety w ogniu”. Film Céline Sciammy z miejsca podbił serca publiczności festiwalu w Cannes i uwiódł jurorów, którzy nagrodzili go za scenariusz. Subtelny, a przy tym ognisty melodramat francuskiej reżyserki to pochwała kobiecego spojrzenia i jego imponujący manifest.

Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne.

Czasem burzliwa, jak ocean u wybrzeży Bretanii, czasem intymna, jak cisza panująca w malarskiej pracowni; relacja pomiędzy obiema kobietami przyjmie nieoczekiwany kierunek. Arystokratkę i artystkę połączy wspólna tajemnica. Ta mistrzowsko poprowadzona opowieść o zakazanym uczuciu działa jak iskra, rozpalając wyobraźnię widowni. Zmysłowy, romantyczny, a zarazem drapieżny, „Portret kobiety w ogniu” umyka melodramatycznym kliszom – przede wszystkim dzięki pełnokrwistym, odważnym bohaterkom, które rzucają wyzwanie swoim czasom.

PORTRET KOBIETY W OGNIU / Portrait de la jeune fille en feu
Tytuł angielski/międzynarodowy: Portrait of a Lady on Fire
Reżyser: Céline Sciamma
Występują: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami

Przeczytaj więcej
Up To Date: Afterparty w Klubie Rozrywki Krąg.
Up To Date: Afterparty w Klubie Rozrywki Krąg.