podlaska oktawa kultur
Fot. oktawa.woak.bialystok.pl

Podlaska Oktawa Kultur – co, gdzie i kiedy.

Międzynarodowy festiwal muzyki, sztuki i folkloru.

Jak co roku, pod koniec lipca, w Białymstoku i całym województwie rusza Podlaska Oktawa Kultur – święto muzyki, tańca i wielokulturowości.

Na festiwal zaprasza Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, który organizuje Oktawę już po raz dwunasty. W tym roku, od 24 do 28 lipca, widzowie festiwalu zobaczą blisko 600 artystów z m.in takich krajów jak: Polska, Ukraina, Izrael, Serbia, Rosja, Białoruś, Słowacja, Rumunia, Litwa, Gruzja oraz – po raz pierwszy – z Hiszpania.

Zdjęcia: www.oktawa.woak.bialystok.pl

Warto podkreślić, że tegoroczna edycja imprezy jest rekordowa pod względem liczby miejsc, w których odbędą się festiwalowe koncerty. Główna scena, jak co roku, stanie na białostockim Rynku Kościuszki, ale muzyka z najdalszych zakątków świata rozbrzmiewać będzie w całym województwie podlaskim. 

Poniżej przedstawimy harmonogram imprezy w Białymstoku:

Środa, 24 lipca – Białystok

  • 17:00 plac przy Ratuszu JUNII BRAŞOVULUI (Rumunia), PADLASKI WIANOK (Polska), WODA NA MŁYN (Polska), ROMODA i OT-TUDA (Rosja), HUUN-HUUR-TU (Rosja)
  • 17:00 – 20:00 WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14 KRALYTSIA (Ukraina) – tańce i pieśni ukraińskie (warsztaty – impreza towarzysząca)

Czwartek, 25 lipca – Białystok

  • 16:00 Katedra – plac przy Ratuszu PARADA ZESPOŁÓW

Piątek, 26 lipca – Białystok

  • 17:00 plac przy Ratuszu ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH (Białoruś), HORA ISRAEL (Izrael), GO_A (Ukraina), SKŁAD NIEARCHAICZNY (Polska), ORKESTAR KRISTIJANA AZIROVIĆA (Serbia)
  • 20:00 Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6 Potańcówka z zespołami (impreza towarzysząca)

Sobota, 27 lipca – Białystok

  • 10:00 – 13:00 WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14 Romoda i Ot-Tuda (Rosja)– tańce i pieśni rosyjskie (warsztaty – impreza towarzysząca)
  • 17:00 plac przy Ratuszu SIAUSTINIS (Litwa), SAVIA VIVA DE CORIA (Hiszpania), MTSVERVALI (Gruzja), KRALYTSIA (Ukraina), ZPiT „KURPIE ZIELONE” (Polska)

Niedziela, 28 lipca – Białystok

  • 10:00 – 13:00 WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14 KRALYTSIA (Ukraina) – tańce i pieśni ukraińskie (warsztaty – impreza towarzysząca)
  • 16:00 plac przy Ratuszu ČARNICA (Słowacja), VIGÜELA (Hiszpania), VOLYNSKYI NARODNYI HOR (Ukraina)

Zdjęcia: www.oktawa.woak.bialystok.pl

Wydarzenia w pozostałych miejscach:

Środa, 24 lipca

  • Białowieża 18:00 Białowieski Ośrodek Kultury GO_A (Ukraina)
  • Mońki 17:00 Moniecki Ośrodek Kultury KUPALINKA (Białoruś)
  • Zambrów 18:00 Miejski Ośrodek Kultury SAVIA VIVA DE CORIA (Hiszpania)

Piątek, 26 lipca

  • Białowieża 21:00 amfiteatr ZPiT UJ „SŁOWIANKI” (Polska) 
  • Hajnówka 18:00 amfiteatr MTSVERVALI (Gruzja), ČARNICA (Słowacja) 
  • Kalinówka Kościelna/Knyszyn 12:30 plac przy kościele św. Anny w Kalinówce Kościelnej KRALYTSIA (Ukraina) 
  • Orla 17:00 Gminne Centrum Kultury KUPALINKA (Białoruś) 
  • Piątnica 18:00 Gminna Hala Sportowa JUNII BRAŞOVULUI (Rumunia), WODA NA MŁYN (Polska) 
  • Zabłudów 18:30 planty SIAUSTINIS (Litwa), SAVIA VIVA DE CORIA (Hiszpania) Zambrów 18:00 Miejski Ośrodek Kultury VOLYNSKYI NARODNYI HOR (Ukraina)

Sobota, 27 lipca

  • Bielsk Podlaski 18:30 muszla koncertowa ROMODA i OT-TUDA (Rosja), VIGÜELA (Hiszpania) 
  • Czarna Białostocka 19:00 stadion ZPiT UJ „SŁOWIANKI” (Polska), VOLYNSKYI NARODNYI HOR (Ukraina)
  • Czyżew 17:00 Gminny Ośrodek Kultury ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH (Białoruś) 
  • Gródek 20:00 uroczysko Boryk KUPALINKA (Białoruś) 
  • Kleszczele 16:00 Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji JUNII BRAŞOVULUI (Rumunia), SKŁAD NIEARCHAICZNY (Polska) 
  • Krypno Wielkie 19:00 Pacowa Chata GO_A (Ukraina) 
  • Narewka 18:00 amfiteatr ČARNICA (Słowacja) 
  • Nowinka 18:00 Nowinka 57 WODA NA MŁYN (Polska), HORA ISRAEL (Izrael)
  • Sokole 15:00 plac przed Domem Ludowym KAPELA NIWIŃSKICH (Polska) 
  • Suchowola 19:00 Centrum Trzech Kultur KAPELA NIWIŃSKICH (Polska) 
  • Suwałki 18:00 muszla koncertowa w parku Konstytucji 3 Maja ORKESTAR KRISTIJANA AZIROVIĆA (Serbia)
  • Szepietowo 18:00 Gminny Ośrodek Kultury PADLASKI WIANOK (Polska)

Niedziela, 28 lipca

  • Goniądz 17:00 scena na plaży JUNII BRAŞOVULUI (Rumunia) 
  • Grajewo 17:00 Grajewskie Centrum Kultury ORKESTAR KRISTIJANA AZIROVIĆA (Serbia), WODA NA MŁYN (Polska) 
  • Hodyszewo/Nowe Piekuty 13:00 sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH (Białoruś) 
  • Zabiele/Kolno 13:00 sala gimnastyczna SP w Zabielu SAVIA VIVA DE CORIA (Hiszpania) 
  • Korycin 18:00 scena nad zalewem GO_A (Ukraina) 
  • Pogorzałki/Dobrzyniewo 17:00 Dom Kultury w Pogorzałkach KRALYTSIA (Ukraina) 
  • Puńsk 14:00 Dom Kultury Litewskiej SIAUSTINIS (Litwa) 
  • Rajgród 18:00 amfiteatr przy Górze Zamkowej (w razie niepogody Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rajgrodzie, ul. Stanki 14) MTSVERVALI (Gruzja), ZPiT UJ „SŁOWIANKI” (Polska) 
  • Siemiatycze 17:00 amfiteatr nad zalewem HORA ISRAEL (Izrael)
  • Sycze 15:00 świetlica wiejska ROMODA i OT-TUDA (Rosja) 
  • Szczuczyn 19:00 Biblioteka Centrum Kultury KUPALINKA (Białoruś) 
  • Wasilków 20:00 teren rekreacyjny Cypel SKŁAD NIEARCHAICZNY (Polska)
Przeczytaj więcej
Jagiellonia Białystok vs. Wisła Płock