aktywniewmiescie.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu i diecie.

Sport

Najpopularniejsze trasy rowerowe w Krakowie

Najpopularniejsze trasy rowerowe w Krakowie

Kraków jest pięknym miastem, do którego przez cały rok przyjeżdżają turyści nie tylko w Polski, ale także zza granicy. Zwiedzać miasto można różnymi środkami komunikacyjnymi. W okresie letnim warto wybrać rower, którym można szybko i bezpiecznie przemieszczać się po Krakowie i okolicach.

Trasy rowerowe w Krakowie

Duże miasta w całej Polsce inwestują sporo pieniędzy w trasy rowerowe. Coraz więcej Polaków przesiada się z auta na dwa kółka i dojeżdża do pracy, szkoły czy na zakupy. Na rowerze jest taniej i zdrowiej. Z racji tego, że w Krakowie jest bardzo dużo ścieżek rowerowych, to mieszkańcy chętnie w okresie letnim wybierają taki środek lokomocji. Oczywiście miejskie trasy rowerowe to nie wszystko. W mieście i okolicach są także trasy MTB dla miłośników adrenaliny i szybkiej jazdy. W centrum informacji turystycznej można znaleźć plany tras rowerowych. Dostępne są także aplikacje, dzięki którym można pobrać mapę wprost na smartfona i jechać z GPS-em po ścieżkach Krakowa i okolic. Takie udogodnienia w szczególności przydadzą się turystom, którzy będą chcieli zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje tego pięknego miasta.

Gdzie na rower w Krakowie?

Rowerem można zwiedzić Planty, bulwary Wisły czy Stare Miasto. Bez większych problemów można także dojechać do Wawelu, Lasku Wolskiego czy Zakrzówka. Miasto ma oficjalną stronę internetową przeznaczoną dla rowerzystów, na której można znaleźć gotowe plany wycieczek oraz wszelkie informacje, które mogą się przydać podczas podróży. Dużym udogodnieniem jest także Rowerowa Małopolska. Jest to nawigacja rowerowa, która zawiera trasy i główne szlaki dla rowerzystów. Przez miasto przebiegają trzy trasy długodystansowe. Są one podzielone pod względem trudności, dlatego warto przed wyznaczeniem sobie szlaku dokładnie zapoznać się z opisem i sprawdzić, czy aby na pewno taka ścieżka będzie odpowiednia i nie za bardzo wymagająca. Z pewnością warto wybrać Szlak Orlich Gniazd, który znany jest nie tylko w Krakowie, ale w całej Polsce. Jest to szlak prowadzący z Częstochowy do Krakowa.

Dlaczego warto zwiedzać Kraków rowerem?

W Krakowie o każdej porze roku można spotkać wielu turystów. Drogi często są zakorkowane, a komunikacją miejską nie zawsze można dotrzeć szybko we wskazane miejsce. Zwiedzanie na rowerze jest nie tylko wygodne, ale także szybkie i tanie. Można w kilka chwil przejechać całe Stare Miasto, dojechać na Wawel czy Planty. Jazda na rowerze to sama frajda, a do tego aktywność fizyczna, która korzystnie wpływa na cały organizm.

LOVETRENDY

Udostępnij