aktywniewmiescie.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu i diecie.

Sport

Jakie suplementy na mięśnie są najlepsze?

Jakie suplementy na mięśnie są najlepsze?

Każdy, kto systematycznie trenuje na siłowni, doskonale wie, iż warto uzupełnić swoją dietę o sprawdzone, dobre jakościowo suplementy. Jak się jednak okazuje w praktyce, nie tak łatwo znaleźć w aptekach oraz w sklepach internetowych odpowiednie suplementy na mięśnie. Na co więc należy zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Po które suplementy na mięśnie warto sięgnąć?

Wiele osób przyjmuje odżywki białkowe, wierząc, że zwiększają one masę mięśniową. Jednak duża liczba badań pokazuje niewiele dowodów na to, że zapewniają one korzyści zarówno w zakresie budowania siły, jak i jej utrzymania. Większość komórek mięśniowych rośnie powoli, a osoby stosujące dietę często tracą na wadze. Znalezienie odpowiedniego środka, który zahamuje cały proces, a wręcz spowoduje budowę masy mięśniowej jest marzeniem wielu osób. Cudów oczywiście nie ma, jednak może wspomóc swój organizm właściwymi, odpowiednio dobranymi suplementami.
Niektóre rodzaje suplementów białkowych mogą poprawić poziom wytrzymałości, jednak nie ma wystarczających badań na to, aby wykazać, czy inne suplementy oferują realne korzyści.

Po co najczęściej sięgają?

Wielu mężczyzn uważa, że ​​potrzebują białka w proszku do budowania mięśni, podczas gdy w rzeczywistości potrzebują tylko regularnych ćwiczeń i odpowiedniego odżywiania, aby osiągnąć maksymalny poziom siły. Istnieje kilka składników odżywczych, które pełnią ważne funkcje w ludzkim ciele. Jednym z takich składników odżywczych jest żelazo. Żelazo pomaga nam zachować energię i wykonywać różne zadania cielesne. Proszki białkowe są pomocne, ponieważ zwiększają poziom energii w komórkach i tkankach. Pomagają również w szybszym budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Istnieją różne źródła białka występujące w przyrodzie, w tym produkty zwierzęce i produkty roślinne. Białka pomagają odbudować uszkodzoną tkankę i stymulują szybką regenerację siły i wytrzymałości po intensywnym wysiłku fizycznym. Odgrywają również rolę w utrzymaniu silnych kości, funkcjonowaniu nerwów i regularnym biciu serca. Suplementy białkowe poprawiają wydajność i zmniejszają ból po treningu.

Co jeszcze można znaleźć w sklepach z suplementami?

Warto pamiętać również o witaminach i minerałach, które są niezbędne organizmowi przy intensywnym wysiłku fizycznym. Fani sportowego trybu życia sięgają często także po suplementy z keratyną.
Stosowanie suplementów keratynowych przynosi wiele korzyści. To po nie sięgają najczęściej: osoby podnoszące ciężary, wioślarze, rowerzyści, bokserzy, hokeiści, golfiści, sprinterzy, pływacy, tenisiści itp.

Udostępnij