aktywniewmiescie.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu i diecie.

Sport

Jak powinno się bezpiecznie opalać na plaży?

Jak powinno się bezpiecznie opalać na plaży?

Bezpieczne opalanie w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak szkodliwe może być kilkugodzinne leżenie na dużym słońcu bez jakiejkolwiek ochrony. Bez czego więc nie należy wychodzić na plażę, nad jezioro, czy nawet na spacer w mieście podczas upałów? O czym trzeba pamiętać podczas urlopu? Kilka sprawdzonych wskazówek można znaleźć poniżej,

Wakacje czas start!

Opalanie się na plaży może być przyjemnym i relaksującym doświadczeniem, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak bezpiecznie się opalać. Oto kilka wskazówek dotyczących bezpiecznego opalania się. Po pierwsze: należy zawsze używać kremu przeciwsłonecznego, gdy wychodzi się na słońce. Nakładaj go obficie na całe ciało i twarz, nawet jeśli zamierzasz zostać tylko przez godzinę lub dwie na słońcu. Upewnij się, że wszystkie kupowane produkty mają ocenę SPF co najmniej 30-50+. Po drugie: noś luźne ubranie, aby móc swobodnie się poruszać i uniknąć przegrzania. Latem nie należy ubierać ciasnych, opinających ciało rzeczy. Wszelkie sztuczne, syntetyczne materiały również są niewskazane, gdyż nie pozwalają one skórze swobodnie oddychać. Ponadto, zbyt obcisłe rzeczy ograniczają ruchy, co także w okresie wakacyjnym nie jest wskazane.

Przydatne wskazówki

Opalanie to świetny sposób na spędzenie upalnego letniego dnia. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas opalania na plaży. Po pierwsze, zawsze używaj kremu przeciwsłonecznego, gdy wychodzisz na słońce. Po drugie, upewnij się, że jesteś odpowiednio ubrany na pogodę. Po trzecie, upewnij się, że często się poruszasz, aby nie przebywać zbyt długo w jednym miejscu. Po czwarte, nawadniaj się, pijąc dużo wody. Po piąte, zawsze zwracaj się o pomoc lekarską, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy oparzenia słonecznego. Obowiązkowo należy pamiętać również o tym, by podczas upałów unikać napojów alkoholowych oraz mocnej kawy.

Dzień na plaży
Wybierając się na plażę, warto zabrać ze sobą niewielki parasol, by móc choć na chwilę schronić się przed słońcem. Do tego nie należy zapominać o właściwym okryciu głowy. Kapelusz, czapka, a nawet chustka są wręcz wskazane. Przebywanie wiele godzin na słońcu sprawia, że człowiek szybko się odwadnia, dlatego też butelka wody powinna towarzyszyć nam w okresie wakacyjnym praktycznie wszędzie. Dodatkowo, warto zwrócić również szczególną uwagę na dzieci. One także powinny być właściwie zabezpieczone, gdy spędzają dużo czasu na dworze. Czapka, krem z filtrem, luźne ubranie, wygodne buty i woda – to absolutnie podstawa.

Udostępnij