Jagiellonia - Zagłębie

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK VS. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Ostatnia aktualizacja:

Mecz 29. Kolejki, Jagiellonia Białystok podejmie bój o pierwszą ósemkę Lotto Ekstraklasy z Zagłębiem Sosnowiec.

Po ostatniej porażce w Warszawie z Legią (0-3) przyszedł czas na ostatni w tej rundzie zasadniczej, mecz przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec.

Cel na dzisiejsze spotkanie jest jeden! Wygrana. Podopieczni Ireneusza Mamrota od sześciu kolejek czekają na zwycięstwo. Wiosną Jagiellonia zdobyła jedynie 8 punktów. A kibice w Białymstoku powoli tracą cierpliwość, dzisiejsza wygrana pozwoliłaby złapać oddech i dać realne szansę na pozostanie w czołowej ósemce.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Zbigniew Dobrynin z Łodzi. Początek spotkania, Zagłębie przy piłce i niestety już w 1 minucie spotkania przegrywamy 1-0… Całe szczęście strzelec bramki na spalonym. Po krótkiej naradzie głównego arbitra z VAREM bramka zostaje nieuznana 0-0.

Romanczuk faulowany w polu karnym. W 19 minucie karny dla Jagielloni, pewnym strzałem Jesus Imaz pokonuje bramkarza gości 1-0.

34. Minuta. Piękna akcja Jagi, Novikovas prawa strona, dośrodkowanie na głowę Klimali i mamy debiutancki gol Patryka w Żółto-Czerownych barwach 2-0.

45. Minut za nami. Pan Dobrynin przedłużył pierwsza połowę aż o rekordowe 9 minut, wszystko za sprawą dwóch kontrowersyjnych sytuacji, w których sędzia korzystał z pomocy systemu VAR.

Drugą połowę zaczynają piłkarze Jagiellonii.

52. Minuta. Wolny tuż przed polem karnym Zagłębia uderza Adamec, niestety broni Hrosso, szkoda piękne uderzenie mogło być 3-0.

Senna druga połowa, dużo niedokładności i brak konsekwencji w działaniach piłkarzy obu drużyn, gwizdy z trybun w kierunku zawodników gospodarzy. Cała 11-stka Jagi jak by przysnęła znudzona własną grą, zamiast grać wszyscy stoją I patrzą na Siebie, zadając Sobie pytanie: “Co ja tutaj robię?”

77. Minuta karny dla Zagłębia, piłkę na 11 metr ustawia Pawłowski, piłka wpada od słupka i mamy, a właściwie nie mamy gola, bo sędzia karze powtórzyć jedenastkę. Pawłowski po raz drugi i BRAWO Kelemen, bohater ostatnich meczy broni karnego… Radość Na trybunach, poruszenie i dezorientacja na boisku. Sędzia Po raz trzeci biegnie w kierunku okienka VAR i mamy kolejną, trzecią powtórkę karnego! Tym razem Sanogo i niestety 2-1. Kabaret- właściwe określenie tego, co się dzieje na boisku.

Zagłębie dostaje wiatru w żagle, Białostoczanie w tarapatach. Osiem minut do końca spotkania, kilka niepewnych sytuacji. W końcu dobra sytuacja dla Jagiellonii, niestety Romanczuk nie trafia w futbolówkę. Zagłębie nie zamierza jednak odpuszczać, trzymając kibiców Jagi w niepewności do końca, tym razem arbiter postanawia doliczyć… jedynie sześć minut do regulaminowego czasu gry.

96. Minuta. Sędzia z Łodzi gwiżdże Po raz ostatni dzisiejszego dnia, koniec! Ciężki, brzydki mecz. Nerwowa końcówka i bardzo cenne trzy punkty zostaje w Białymstoku.

Już we wtorek kolejne spotkanie przy Słonecznej, Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica walka o finał pucharu Polski.