Jagiellonia

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK VS. POGOŃ SZCZECIN.

Walka o grę w europejskich pucharach.

Jeszcze przez długi czas kibicom Jagiellonii Białystok ciężko będzie zapomnieć o ostatniej porażce w finale Totolotek Pucharu Polski. Na stadionie Narodowym nasi piłkarze zmierzyli się z Lechią Gdańsk, tracąc bramkę w ostatnich minutach doliczonego czasu gry. Tym samym Żółto-Czerwoni zaprzepaścili szansę na drugi w historii tytuł zdobywcy pucharu Polski.

Czas wrócić na ziemię i do ligowej rzeczywistości. Czwarte miejsce w lidze gwarantujące udział w eliminacjach Ligi Europy jest w naszym zasięgu i na tym trzeba się skupić. Przed nami bardzo ważny mecz.

“Życie toczy się dalej. Mamy jeszcze o co grać w ekstraklasie, trzeba walczyć o czwarte miejsce. Drużyna grała w dwóch sezonach z rzędu w europejskich pucharach i z pewnością chciałaby to uczynić również po raz trzeci” – mówi Ireneusz Mamrot cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Godzina 18.00 Boisko przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku, sędzią dzisiejszego spotkania jest pan Łukasz Szczech. Od środka boiska zaczynają Goście dzisiejszego spotkania.

3 minuta. Dobry początek spotkania, dwie dobre sytuacje dla Jagi i mamy bramkę 1-0 Jesus Imaz w rekordowo szybkim czasie daje prowadzenie dla Jagiellonii.

7 minuta spotkania, w sensacyjny sposób prowadzimy już 2-0. A strzelcem drugiej bramki dla naszego zespołu jest Ivan Runje! Guilherme podaję na głowę do Ivana i już w siódmej minucie spotkania prowadzimy dwoma bramkami.

9 minuta i odpowiedź Pogoni, Kelemen na posterunku zbija piłkę na rzut rożny.

Jagiellończycy po dwóch szybko strzelonych bramkach, pewni Siebie i głodni trzeciej bramki, Pogoń w opałach. Jaga atakuje pełna wiary we własne umiejętności, bardzo dobry, widowiskowy początek spotkania.

16 minuta, rzut rożny dla Pogoni Szczecin, na szczęście piłka wędruje w trybuny.

21 minuta. Sebastian Kowalczyk mocnym strzałem w dalszy róg bramki, Kelemen bez szans 2-1. Ci, którzy zostali dziś w domach, mogą zacząć żałować, zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie.

28 minuta, piękny strzał Martina Kostala. Coś pięknego, potężne uderzenie! Bramkarz gości sparuje na słupek. Chwilę później poprawia Novikovas i kolejny raz górą bramkarz ze Szczecina.

32 minuta. Niebezpiecznie pod bramką Jagiellonii, blisko wyrównania Benyamina, na szczęście tylko poprzeczka.

34 minuta. Kolejna dobra sytuacja dla Pogoni, prawa strona bramki, groźny strzał. Na rzut rożny wybija Kelemen. Piłkarze ze Szczecina coraz groźniej i coraz pewniej pod bramką Białostoczan.

42 minuta. Dośrodkowanie w pole karne, faulowany Kelemen.

Dynamiczne pierwsze 45 minut tego spotkania, wiele zwrotów akcji. Dobrze zaczęła to spotkanie Jagiellonia szybko strzelone dwie bramki. Natomiast to piłkarze ze Szczecina, mimo wyniku z pierwszej połowy 2-1 pokazali, jak się gra w piłkę.

Jagiellończycy zaczynają drugą część spotkania.

Pomimo tego, że to piłkarze ze Szczecina lepiej zaczęli drugą część spotkania. Byli częściej przy piłce i stwarzali groźniejsze sytuacje, to Jagiellończycy w 66 minucie podwyższyli wynik spotkania na 3-1. Novikovas do Imaza, Jesus Imaz sam na sam z bramkarzem gości i choć z problemami, ostatecznie pokonuje Jakuba Bursztyna i mamy 3-1.

78 minuta to gol dla Pogoni Szczecin, Marian Kelemen popełnia fatalny błąd i zawodnicy ze Szczecina zdobywają bramkę kontaktową 3-2. Strzelcem bramki z numerem 17. Zvonimir Kożulj. Jagiellonia z coraz to mniejszą przewagą, Portowcy na fali! Emocjonująco do samego końca.

Pogoń całą drużyną na polu Jagiellonii, Portowcy nie mają nic do stracenia, walczą do końca. Jagiellończycy ewidentnie liczą na kontrę.

87 minuta, Adamec z rzutu wolnego z ponad 35 metrów decyduję się na uderzenie, niecelnie prosto w górne trybuny Ultry.

88 minuta. Martin Pospisil z około 25 metrów, kapitalnym strzałem z dystansu podwyższa prowadzenie Jagiellonii4-2! Zenek Martyniuk ze stadionowych głośników po raz czwarty! Brawo Jaga, brawo Martin.

90+4. Koniec spotkania! Aż sześć bramek zobaczyliśmy dzisiaj przy ulicy Słonecznej w Białymstoku, wygrywając z Pogonią Szczecin 4-2. Tym samym wskakując na 4 miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Kolejne zmagania Jagiellończyków już w najbliższą niedzielę, Białostoczanie podejmą na wyjeździe drużynę z Gliwic, początek spotkania o godzinie 13.00.

Składy:

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen, Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson, Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Martin Kostal, Arvydas Novikovas, Guilherme Sitya, Jesus Imaz.

Pogoń Szczecin: Jakub Bursztyn, David Stec, Jakub Bartkowski, Mariusz Malec, Ricardo Nunes, Tomas Podstawski, Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk, Zvonimir Kozulj, Radosław Majewski, Soufian Benyamina.

Frekwencja: 6.348