Jagiellonia - Miedź

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK VS. MIEDŹ LEGNICA

Mecz o trzeci w historii klubu finał Pucharu Polski.

Ostatnia aktualizacja:

Dziś walczymy o prawo do gry o Puchar Polski na PGE Narodowym. Przeciwnikiem Białostoczan jest Miedź Legnica, dla której będzie to drugi w historii występ na tym etapie rozgrywek. Miedź jedyny raz grała w Pucharze Polski w sezonie 1991/92, wygrywając w finale z faworyzowanym Górnikiem Zabrze w rzutach karnych (4:3).

Czeka nas interesujące widowisko, dzięki akcji marketingowej klubu z Białegostoku, zainteresowanie meczem jest bardzo duże. Blisko 18 tys. widzów obejrzy dzisiejsze zmagania Żółto-Czerwonych na stadionie Miejskim w Białymstoku.

Godzina 18.00. Początek spotkania, sędzią dzisiejszego spotkania jest Paweł Gil z Lublina, od środka boiska zaczyna Miedź.

1 minuta. Jagiellonia szybko przejmuję piłkę, mądrze i spokojnie prowadzi grę. Pierwsze minuty z przewagą Jagi.

15 minut za nami, obraz na boisku niewiele się zmienił. Mądrze, spokojnie, ale i momentami  zbyt senna gra Jagiellonii.

30 minuta. Mimo nudnawego przedstawienia na murawie, kibice bawią się doskonale odpalając kolejne świece i race dymne, robiąc przy tym mnóstwo dymu, główny arbiter zmuszony jest przerywać na chwilę spotkanie.

Wyobrażenie mądrości i spokoju pierwszych minut okazało się złudne, a senność pozostała. Na szczęście pierwsze 45 minut dobiega końca. A sędzia Gil litościwie dolicza tylko dwie minuty do regulaminowego czasu gry. Może to urok wtorkowej popołudniowej aury, może niskie ciśnienie… Z nadzieją czekamy na lepszą drugą połowę.

45. Minuta przy piłce Jagiellonia. Białostoczanie jakby doznali przebudzenia, coraz ciekawiej robi się na boisku.

58. Minuta dwa, strzały, dwie okazje najpierw Romanczuk następnie Pospisil. Górą bramkarz gości.

60. Minuta GOOOL! Taras Romanczuk strzelcem pierwszej bramki dla Jagiellonii. Guilerhme dośrodkowuje z rzutu wolnego, zamieszanie… Piłka odbija się od jednego z naszych piłkarzy wprost pod nogi Romanczuka 1-0.

77. Minuta, niestety Gol dla Miedzi. Rzut wolny z około 30 metra do piłki podchodzi Forsell, mocnym strzałem pokonując Kelemena 1-1.

90. Minuta. Robi się nerwowo w szeregach Jagi, naciska Miedź. Sędzia z Lublina dolicza 3 minuty..

90+1. Minuta GOOOOOOOOOL. Taras! Bohater dzisiejszego spotkania Taras Romanczuk! Z rzutu rożnego Guilherme wprost na głowę Tarasa! Finał na wyciągnięcie ręki 2-1.

90+3. Sędzia Gil gwiżdże dzisiejszego dnia po raz ostatni. Jagiellonia Białystok po 9 latach przerwy zagra 2 maja w Finale Pucharu Polski na PGE Narodowym w Warszawie. Rywalem Jagiellonii będzie zwycięzca środowego meczu Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk.

Składy:

Jagiellonia Białystok: Kelemen, Arsenic, Runje, Mitrovic, Bodvarsson Romanczuk, Kwiecień, Novikovas, Pospisil, Guilherme, Klimala

Miedź Legnica: Kanibolotskyi, Miljkovic, Żyro, Augustyniak, Forsell, Camara, Santana, Pikk, Ojamaa, Bozic, Osyra

Frekwencja: 18115