Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK VS. LEGIA WARSZAWA

Skrót meczu

Ostatnia aktualizacja:

Jagiellonia Białystok pokonała Legię Warszawa przed własną publicznością w środowy wieczór (1-0) po samobójczej bramce Mateusza Wieteski. W następstwie tego Legia praktycznie straciła szanse na zdobycie mistrzostwa Polski.

Mimo środowego późnego wieczoru (20.30). Stadion przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku wypełniony prawie po brzegi, sprzedanych zostało około 14 tysięcy biletów. Od pierwszej minuty głośny krewki doping z sektorów najzagorzalszych fanów Białostockiej Jagiellonii.

Początek spotkania, Jagiellonia zaczęła pewnie, ofensywnie i bez kompleksów. W 28 minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą samobójczej bramki Wieteska. Fatalny początek dla Legii — wielka radość na Stadionie w Białymstoku.

Gospodarze po pierwszej straconej bramce przez Legię dostali wiatru w skrzydła, mecz nabrał tempa i momentami robiło się naprawdę groźnie pod bramką gości. Piękny, samotny rajd Patryka Klimali w 36 minucie mógł przynieść drugą bramkę dla Jagiellonii. Klimala stanął oko w oko z Radosławem Majeckim, niestety zabrakło szczęścia.

W drugiej połowie spotkania to Legia była drużyną przeważającą, kilka niebezpiecznych sytuacji pod bramką Grzegorza Sandomierskiego. Legioniści raz za razem atakowali pole karne gospodarzy. Wskutek czego defensywa aktualnych mistrzów Polski stała się mniej szczelna. Bliski wykorzystania tej okazji był Patryk Klimala oddając potężne uderzenie z ponad 20 metrów obijając poprzeczkę gości.

Piłkarze Jagiellonii pokazali charakter, mimo zaciętych ataków rywali dowieźli zwycięstwo do końca. W takiej sytuacji Legia na dobrą sprawę straciła szansę walki o tytuł mistrza Polski, a Jagiellonia Białystok pozostała w grze o europejskie puchary. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej 37. Kolejce Lotto Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zmierzy się na wyjeździe z drużyną Lechii Gdańsk. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę (19.05) o godzinie 18.00.

Składy:

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski – Andrej Kadlec, Zoran Arsenić, Ivan Runje, Bodvar Bodvarsson – Taras Romanczuk, Marko Poletanović (62′ Martin Adamec) – Arvydas Novikovas, Martin Pospisil, Guilherme Sitya (66′ Martin Adamec) – Patryk Klimala (77′ Bartosz Kwiecień)

Legia Warszawa: Radosław Majecki – Paweł Stolarski (51′ Carlitos), Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Adam Hlousek – Domagoj Antolić (64′ Jarosław Niezgoda), Cafu, Marko Vesović, Dominik Nagy – Sebastian Szymański – Kasper Hamalainen (86′ Miroslav Radović)

Frekwencja: 13.573