Jagiellonia - Lech

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK VS. LECH POZNAŃ

Skrót meczu

Ostatnia aktualizacja:

Obie drużyny zmierzyły się ze sobą zaledwie tydzień temu, lepsza okazała się Jagiellonia Białystok wygrywając w Poznaniu 2-0. Dziś czeka nas zupełnie inny mecz.

“Wiadomo, jak duże oczekiwania są w Poznaniu. Gdy pada bramka dla rywali na stadionie przy Bułgarskiej, to czuć tę presję ze strony trybun. Wiedzieliśmy, że remis w tym spotkaniu jest dla nas korzystnym rezultatem i choć wyszliśmy na boisko po zwycięstwo, to chcieliśmy poszanować ten wynik jak najdłużej i grać konsekwentnie. W sobotę czeka nas zupełnie inny mecz. Lech zapewne będzie miał inny plan na to spotkanie, być może trener Żuraw dokona kilku zmian, dlatego my też musimy zagrać inaczej” – szkoleniowiec Jagiellonii, Ireneusz Mamrot

Po kilkutygodniowym kryzysie można śmiało powiedzieć, że Jagiellończycy najgorsze chwilę mają za Sobą. Ostatnie trzy zwycięskie mecze dające awans do pierwszej ósemki i prawo gry w finale Pucharu Polski, pokazują determinację drużyny i chęć walki o najwyższe cele.

Jak będzie dzisiaj? Zapraszamy do skrótu meczu.

Godzina 18.00 Stadion Miejski przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku, fenomenalne warunki do gry w piłkę. Jaskrawa zieleń murawy skąpana w wiosennym słońcu, płyta boiska wręcz zachęca do gry.

Sędzią dzisiejszego spotkania jest Daniel Stefański z Bydgoszczy.

1 minuta. Od środka płyty boiska zaczynają piłkarze Lecha Poznań. Pierwsze minuty meczu bez dopingu, ku pamięci zmarłego kibica Jagi Śp. “Edka”.

5 minuta meczu. 0-1, dobrze rozegrany rzut różny i niestety Vujadinovic daje prowadzenie dla Lecha, słaby początek meczu.

9 minuta. Rzut rożny dla Jagiellonii, prawa strona bramki Lecha, przepychanki w polu karnym. Sędzia odgwizduje przewinienie Runje, przy piłce Kolejorz.

18 minuta. Imaz dobra sytuacja dla Jagiellonii, niestety broni bramkarz gości, tylko rzut rożny. Ostatnie minuty dwie dobre szanse gospodarzy. 16 metr, piłka odbita od jednego z obrońców gości. Kontra Lecha, budzą się kibice Kolejorza. Głośny doping z sektora gości.

21 minuta. Makuszewski w pole karne do Amaral i przegrywamy 0-2, łatwo stracona bramka. Fatalnie obrona Jagiellonii. Za łatwo tracimy dzisiaj bramki.

30 minuta. Jagiellończycy w polu karnym gości, tylko rzut rożny.

37 minuta. Imaz wychodzący sam na sam, idealna sytuacja. Jednak pada na murawę wydawało się, że sędzia podyktuje rzut karny. Tymczasem zamieszanie, dezorientacja i gwizdy na trybunach. Sędzia korzysta z VARU. Kibice w napięciu czekają na decyzję głównego arbitra. Sędzia Daniel Stefański wskazuję 11 metr, rzut karny dla Jagiellonii Białystok. Jesus Imaz podchodzi do futbolówki, pewny strzał na 1-2 (42 minuta).

45 minuta. 6 minut dolicza sędzia Stefański do podstawowego czasu gry.

Druga połowa. Jagiellończycy zaczynają druga część spotkania.

53 minuta. GOL, piękna akcja Jagiellonii, wracamy z powrotem do gry 2-2. Kadlec mocnym strzałem z 14 metra pokonuje bramkarza gości.

57 minuta. Jagiellonia na fali, piłka wędruje od lewej do prawej strony, dobrze to wygląda. Lech jakby osiadł, teraz to gospodarze nadają tempa gry.

59 minuta. GOOOL, co tam się dzieję… trybuny szaleją. Technicznym strzałem za plecy Runje pokonał Burica, wychodzimy na prowadzenie 3-2. Ale, chwila sędzia decyduje się skorzystać z powtórki VAR, źle to wróży…

Wielka radość przerwana gwizdkiem sędziego i cisza na trybunach, czekamy! Bramka anulowana, komedia! Żółtko Dla piłkarza Lecha i mamy karny dla Jagiellonii?! Ciekawa sytuacja, sędzia bramki nie uznał w zamian za to wskazuje na 11 metr i mamy rzut karny. Do piłki pochodzi Jesus Imaz i pewnym strzałem dał prowadzenie dla Jagiellonii Białystok 3-2 (65 minuta).

77 minuta. Pole karne Jagiellonii, piłka po rykoszecie. Zmylony Marian Kelemen bez szans… szkoda 3-3.

Przypadkowy gol dla Lecha gasi entuzjazm na trybunach, chwila ciszy na sektorach. Miejmy nadzieję, że piłkarze gospodarzy szybko wrócą do gry, tymczasem znów Poznański Lech nabiera wiatru w żagle, bardzo ciekawe drugie 45 minut spotkania.

88 minuta spotkania, przewaga Lecha. Dwie bardzo niebezpieczne sytuacje w polu karnym Jagi. Piłkarze z Poznania nie odpuszczą, walczą do końca, chaos w szeregach Jagiellonii.

90 minuta. Cios za cios, Jagiellonia nie pozostaje dłużna i również “podkręca” tempo, groźnie w polu karnym Lecha.

Kolejny rekord przy Słonecznej, główny arbiter dolicza 8 minut…

90+8. Sędzia Daniel Stefański kończy dzisiejsze spotkanie, pierwsza połowa nie wskazywała na to, że zobaczymy dziś aż sześć bramek. Aż Jeden punkt zostaje w Białymstoku. Ciekawy przedświąteczny wieczór przy Słonecznej, wiele zwrotów akcji. Ponad osiem tysięcy kibiców nie może czuć się zawiedzionych dzisiejszym widowiskiem, walka do końca. Bardzo emocjonujące ostatnie minuty spotkania i końcowy wyniki 3-3.

Składy:

Jagiellonia Białystok: Kelemen, Kadlec, Runje, Arsenic, Bodvarsson, Romanczuk, Poletanovic, Kostal , Pospisil Guilherme, Imaz

Lech Poznań: Buric, Gumny, Rogne, Trałka, Jevtic, Vujadinovic, Makuszewski, Kostevych, Amaral, Tiba, Jóźwiak