Jagiellonia-Korona

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK VS. KORONA KIELCE

Ostatnia aktualizacja:

Mecz 26. Kolejki Lotto Ekstraklasy, Żółto-Czerwone derby. Walka o 3 pkt. na wagę złota!

Ostanie mecze ligowe Jagiellonii nie należały do tych, o których warto pamiętać zbyt długo, po przegranej z Cracovia (0-1), remisie z Górnikiem Zabrze (2-2) i przegranej we Wrocławiu (0-2). Nasi Piłkarze we wtorek wrócili na właściwe tory wygrywając w rozgrywkach pucharowych z pierwszoligową Odrą Opole 2-0.

“Dzisiaj głęboko wierzę, że to zwycięstwo w Opolu nam pomoże i zespół będzie pewniejszy siebie. Korona z pewnością przyjedzie do Białegostoku bardzo zdeterminowana” – Ireneusz Mamrot

O godzinie 15.30 przy Słonecznej, sędzia Tomasz Musiał główny arbiter dzisiejszego spotkania rozpoczął derbową rywalizację. Pierwsze minuty spotkania to głównie mnóstwo niecelnych podań po obu stronach. Słaba postawa naszych piłkarzy, w skutek czego to Korona w 37 minucie za sprawą Vato Arveladze otwiera wynik spotkania na 0-1. Niestety nie wyciągamy wniosków po pierwszej straconej bramce. W konsekwencji czego już w 42 minucie Marian Kelemen, musiał uznać wyższość Mateja Pucko i sięgnąć drugi raz do siatki po futbolówkę 0-2. W drugiej połowie spotkania niezmienny chaos, brak porozumienia w szeregach piłkarzy Jagiellonii. Niecelnie i niepewnie. W 72 minucie trener Mamrot wykorzystuje ostatnią, trzecią zmianę i na boisko w miejsce Patryka Klimala wchodzi Martin Kostal. Na 13 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Jesus Imaz postanawia obudzić ofensywę dumy Podlasia i zdobywa bramkę kontaktową na 1-2. Niestety przebudzenie w 77 minucie nie wystarczyło. Trzech na jednego, 94 minuta Kelemen pokonany po raz trzeci za sprawą Felicio Anando Brown Forbes. Sędzia Musiał w 95 minucie gwiżdże dzisiejszego dnia po raz ostatni, zasłużona porażka 1-3. Fatalna gra, kolejne ligowe “potknięcie” zamiast pogoni za czołówką piłkarze Jagi będą musieli gonić pierwszą ósemkę.

Trzymamy kciuki za przełamanie złej passy ligowej w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin.

Składy:

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Arsenic, Mitrovic, Runje, Bodvarsson – Romanczuk, Poletanovic – Novikovas, Pospisil, Guilherme – Klimala

Korona Kielce: Hamrol – Kovacevic, Gardawski, Petrak, Żubrowski, Kosakiewicz, Arveladze, Rymaniak, Pucko, Marquez, Brown Forbes