JAGIELLONIA BIAŁYSTOK VS. GÓRNIK ZABRZE

Ostatnia aktualizacja:

Czas na 24. Kolejkę Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok podejmowała przed własną publicznością 13 drużynę tabeli Górnik Zabrze.

Po porażce z Cracovią 1-0 przyszedł czas na drugi mecz rundy wiosennej przy Słonecznej. Podopieczni Ireneusza Mamrota chcąc włączyć się do walki o pierwsze miejsce w tym sezonie musieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Mecz był pełen emocji i szybkich zwrotów akcji. Arsenic złapany za rękę przy wyjściu do piłki, sędzia niepewny swej decyzji korzysta z możliwości obejrzenia powtórki na ekranie VAR, wskazując na 11 metr. Karny w 23 minucie pewnie uderza Guilherme, następnie szybkie wyrównanie Górnika. Zupełnie niepilnowany w naszym polu karnym Żurkowski pewnym strzałem pokonuje Sandomierskiego. Początek drugiej połowy to szybka odpowiedź Jagi, bo już w 57 minucie gola na 2-1 strzela niezawodny Arvydas Novikovas, niestety na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry goście za sprawą Igora Angulowa wyrównuja, tym samym ustalając końcowy wynik spotkania na 2-2. Mimo remisu, 7162 bo tylu widzów obejrzało dzisiejsze zmagania przy Słonecznej, nie mogło czuć rozczarowania dzisiejszą grą piłkarzy gospodarzy. Mecz był żywy, dynamiczny, pełen zwrotów akcji, które dostarczyły wielu emocji.

Składy:

Jagiellonia Białystok: Sandomierski – Arsenic, Mitrovic, Runje, Bodvarsson – Romanczuk, Poletanovic – Novikovas, Imaz, Guilherme – Scepovic

Górnik Zabrze: Chudy – Wiśniewski, Sekulic, Bochniewicz, Żurkowski, Gvilia, Wolsztyński, Baidoo, Matras, Gryszkiewicz, Mystakidis